Licensed to: Waynesfield-Goshen High School
04/15/2021 - 04/15/2021
Meet Scores
MALE TEAM SCORES 1 UPPER SCIOTO VALLEY 7524 88.000 2 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 65.000 3 CALVARY CHRISTIAN BCC2 35.000 4 NO. BALTIMORE 6830 18.000 FEMALE TEAM SCORES 1 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 60.000 2 NO. BALTIMORE 6830 49.000 3 CALVARY CHRISTIAN BCC2 8.000 4 UPPER SCIOTO VALLEY 7524 4.000
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
! JH STADIUM:Aspen Rose USV 16.50
NAME
GR
TEAM
TIME
2 LAYLA DELANCY [510]
NO. BALTIMORE
18.62
3 REAGAN STRICKLAND
CALVARY CHRISTIAN
19.53
4 CHELSEA DAVIS
UPPER SCIOTO VALLEY
21.88
5 AUDREY CRITES
WAYNESFIELD-GOSHEN
22.21
Event 4 BOYS 110m Hurdles
! JH STADIUM:Dyonte' Parker Perry 15.59
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LANE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
18.85
2 JEREMIAH HERMILLLER
CALVARY CHRISTIAN
20.37
3 COOPER CLARK
NO. BALTIMORE
22.04
4 CARTER OGLESBEE
UPPER SCIOTO VALLEY
22.34
5 BRADEY MILLER
WAYNESFIELD-GOSHEN
24.25
Event 5 GIRLS 100m Dash
! JH STADIUM:Lindsey Magoteaux Lehman Catholic 12.74
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MADDIE PATTERSON [512]
NO. BALTIMORE
14.22
2 CONLEIGH HIGH
WAYNESFIELD-GOSHEN
14.63
3 NEVAEH DEWITT [516]
NO. BALTIMORE
15.49
4 RAEGAN HUTCHISON
WAYNESFIELD-GOSHEN
15.59
5 ELLAINA LEMAR
UPPER SCIOTO VALLEY
16.09
6 AMELIA BALL
WAYNESFIELD-GOSHEN
16.56
7 JESSICA TROUT [514]
NO. BALTIMORE
17.13
8 CHELSEA JORDAN
UPPER SCIOTO VALLEY
17.60
Event 6 BOYS 100m Dash
! JH STADIUM:Austin Sloan USV 11.38
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MADDOX UNDERWOOD
UPPER SCIOTO VALLEY
12.52
2 BRAELYN SCHULTZ
WAYNESFIELD-GOSHEN
12.81
3 CHRISTIAN ROGAN
CALVARY CHRISTIAN
13.63
4 THAIN SPANGENBERG [555]
NO. BALTIMORE
14.31
5 D.J. HELTON
UPPER SCIOTO VALLEY
14.96
6 CHRIS KEARNS
UPPER SCIOTO VALLEY
15.06
7 BRODY WALTER
NO. BALTIMORE
15.88
8 AUSTIN FERRYMAN
UPPER SCIOTO VALLEY
17.06
Event 10 BOYS 1600m Run
! JH STADIUM:Braden Yingst Perry 4:54.52
NAME
GR
TEAM
TIME
1 WYATT HELTON
UPPER SCIOTO VALLEY
5:41.92
2 LINCOLN ROELL
CALVARY CHRISTIAN
5:58.17
3 DANIEL YOUNG
CALVARY CHRISTIAN
6:08.17
4 DANIEL HINKLE [557]
NO. BALTIMORE
8:00.06
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
! JH STADIUM: Fairbanks 55.68
NAME
TEAM
TIME
1 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:15.45
Event 12 BOYS 4x100m Relay
! JH STADIUM: Lehman Catholic 49.14
NAME
TEAM
TIME
1 UPPER SCIOTO VALLEY A
UPPER SCIOTO VALLEY
54.76
2 UPPER SCIOTO VALLEY B
UPPER SCIOTO VALLEY
1:04.30
3 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:16.60
Event 13 GIRLS 400m Dash
! JH STADIUM:Alanna O'Leary Lehman Catholic 1:01.59
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HANNAH HAGEMYER [515]
NO. BALTIMORE
1:24.28
2 JESSICA TROUT [514]
NO. BALTIMORE
1:30.70
3 LINDSAY CROUSE [512]
NO. BALTIMORE
1:35.65
Event 14 BOYS 400m Dash
! JH STADIUM:Wesley Godfrey Perry 54.53
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GAGE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
1:01.31
2 LANDON DETWILER
UPPER SCIOTO VALLEY
1:01.58
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
! JH STADIUM: WG 1:58.02
NAME
TEAM
TIME
1 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
2:27.43
Event 8 BOYS 4x200m Relay
! JH STADIUM: Hardin Northern 1:44.90
NAME
TEAM
TIME
1 CALVARY CHRISTIAN A
CALVARY CHRISTIAN
2:08.09
2 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
2:10.73
3 UPPER SCIOTO VALLEY A
UPPER SCIOTO VALLEY
2:30.22
4 WAYNESFIELD-GOSHEN B
WAYNESFIELD-GOSHEN
2:40.26
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
! JH STADIUM:Ella Monnin Lehman Catholic 30.27
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LAYLA DELANCY [510]
NO. BALTIMORE
33.75
2 AUDREY CRITES
WAYNESFIELD-GOSHEN
39.76
Event 42 BOYS 200m Hurdles
! JH STADIUM:Jack Herbst Fairbanks 26.50
NAME
GR
TEAM
TIME
1 LANE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
31.90
2 CARTER OGLESBEE
UPPER SCIOTO VALLEY
36.37
3 BRADEY MILLER
WAYNESFIELD-GOSHEN
41.03
Event 17 GIRLS 800m Run
! JH STADIUM:Taylor Spencer Waynesfield-Goshen 2:33.29 05/03/2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 HANNAH HAGEMYER [515]
NO. BALTIMORE
3:17.16
Event 18 BOYS 800m Run
! JH STADIUM:Levi Barthauer Fairlawn 2:12.66 05/03/2018
NAME
GR
TEAM
TIME
1 FLETCHER LAMBERT
CALVARY CHRISTIAN
2:40.13
2 WYATT HELTON
UPPER SCIOTO VALLEY
2:59.69
3 WESTON DECKER
UPPER SCIOTO VALLEY
3:33.16
4 DRAKE COPELAND
WAYNESFIELD-GOSHEN
3:41.48
5 D.J. LITTLE
UPPER SCIOTO VALLEY
4:11.84
6 BRADY CHAPMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
4:25.91
Event 19 GIRLS 200m Dash
! JH STADIUM:Lindsey Magoteaux Lehman Catholic 26.64
NAME
GR
TEAM
TIME
1 MADDIE PATTERSON [512]
NO. BALTIMORE
30.55
2 REAGAN STRICKLAND
CALVARY CHRISTIAN
32.41
3 RAEGAN HUTCHISON
WAYNESFIELD-GOSHEN
32.55
4 NEVAEH DEWITT [516]
NO. BALTIMORE
33.40
5 CHELSEA DAVIS
UPPER SCIOTO VALLEY
34.02
6 AUDREY CRITES
WAYNESFIELD-GOSHEN
36.06
7 CHELSEA JORDAN
UPPER SCIOTO VALLEY
37.18
8 JESSICA TROUT [514]
NO. BALTIMORE
37.21
9 KAYLEE DOUGLAS
WAYNESFIELD-GOSHEN
38.00
10 ELLAINA LEMAR
UPPER SCIOTO VALLEY
42.37
Event 20 BOYS 200m Dash
! JH STADIUM:Caleb Stevens Riverside 23.27
NAME
GR
TEAM
TIME
1 GAGE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
25.53
2 LANDON DETWILER
UPPER SCIOTO VALLEY
27.18
3 CHRISTIAN ROGAN
CALVARY CHRISTIAN
28.12
4 THAIN SPANGENBERG [555]
NO. BALTIMORE
31.36
5 BRODY WALTER
NO. BALTIMORE
31.47
6 COOPER CLARK
NO. BALTIMORE
32.01
7 REED WAITMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
38.26
8 AUSTIN FERRYMAN
UPPER SCIOTO VALLEY
45.16
Event 24 BOYS 4x400m Relay
! JH STADIUM: Perry 3:53.48
NAME
TEAM
TIME
1 WAYNESFIELD-GOSHEN A
WAYNESFIELD-GOSHEN
4:45.33
2 UPPER SCIOTO VALLEY A
UPPER SCIOTO VALLEY
4:59.62
Event 25 GIRLS Discus Throw
! JH STADIUM:Grace Homan Botkins 113'05.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 KENDALL PEPPLE
WAYNESFIELD-GOSHEN
54'06.00"
2 EMRI SCHOEFFLER
WAYNESFIELD-GOSHEN
52'06.00"
3 JORDAN GREEN
WAYNESFIELD-GOSHEN
49'02.00"
4 RILEY BANKS
WAYNESFIELD-GOSHEN
41'02.00"
5 AUBREY EWING
WAYNESFIELD-GOSHEN
30'01.00"
Event 26 BOYS Discus Throw
! JH STADIUM:Joliffe Huber WG 161'08.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 MASON THOMPSON
UPPER SCIOTO VALLEY
94'00.00"
2 LAYDEN PORTER
WAYNESFIELD-GOSHEN
89'07.00"
3 NOAH PALMER [597]
NO. BALTIMORE
87'05.00"
4 MYKAL ELLERBROCK
UPPER SCIOTO VALLEY
81'05.00"
5 BRANDON HELTON
UPPER SCIOTO VALLEY
79'08.00"
6 TROY SPENCER
WAYNESFIELD-GOSHEN
78'03.00"
7 D.J. LITTLE
UPPER SCIOTO VALLEY
76'07.00"
8 DREW MEGGITT
NO. BALTIMORE
62'07.00"
9 KOHL ROOD [593]
NO. BALTIMORE
55'01.00"
10 LOGAN SHAWVER
WAYNESFIELD-GOSHEN
45'10.00"
11 JAYDEN DUVERNAY
WAYNESFIELD-GOSHEN
40'00.00"
Event 28 BOYS High Jump
! JH STADIUM:Drew Lament WG 5'08.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 MADDOX UNDERWOOD
UPPER SCIOTO VALLEY
5'00.00"
2 BRAELYN SCHULTZ
WAYNESFIELD-GOSHEN
4'06.00"
3 JEREMIAH HERMILLLER
CALVARY CHRISTIAN
4'06.00"
4 FLETCHER LAMBERT
CALVARY CHRISTIAN
4'04.00"
D.J. HELTON
UPPER SCIOTO VALLEY
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
! JH STADIUM:Sidney Richardson Ridgemont 15'05.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 MADDIE PATTERSON [512]
NO. BALTIMORE
12'02.25"
2 REAGAN STRICKLAND
CALVARY CHRISTIAN
11'08.50"
3 CONLEIGH HIGH
WAYNESFIELD-GOSHEN
11'03.50"
4 CHELSEA DAVIS
UPPER SCIOTO VALLEY
10'09.00"
5 LINDSAY CROUSE [512]
NO. BALTIMORE
10'00.00"
6 KAYLEE DOUGLAS
WAYNESFIELD-GOSHEN
9'00.50"
7 ELLAINA LEMAR
UPPER SCIOTO VALLEY
8'08.00"
8 AMELIA BALL
WAYNESFIELD-GOSHEN
8'06.00"
Event 30 BOYS Long Jump
! JH STADIUM:Daniel Fridley WG 19'04.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 GAGE STEINKE
WAYNESFIELD-GOSHEN
15'08.00"
2 MADDOX UNDERWOOD
UPPER SCIOTO VALLEY
15'07.00"
3 MASON THOMPSON
UPPER SCIOTO VALLEY
15'02.00"
4 ANDRUE KINDLE
UPPER SCIOTO VALLEY
13'03.00"
5 CHRISTIAN ROGAN
CALVARY CHRISTIAN
13'00.50"
6 LINCOLN ROELL
CALVARY CHRISTIAN
12'08.00"
7 THAIN SPANGENBERG [555]
NO. BALTIMORE
12'06.50"
8 BRODY WALTER
NO. BALTIMORE
12'00.00"
9 COOPER CLARK
NO. BALTIMORE
11'10.00"
10 QUINN DYER
UPPER SCIOTO VALLEY
10'04.00"
11 DRAKE COPELAND
WAYNESFIELD-GOSHEN
9'09.00"
12 ETHAN FRALEY
WAYNESFIELD-GOSHEN
9'06.00"
13 RICKY ANDERSON
WAYNESFIELD-GOSHEN
8'07.50"
14 DANIEL YOUNG
CALVARY CHRISTIAN
8'05.50"
15 BRADY CHAPMAN
WAYNESFIELD-GOSHEN
7'04.50"
Event 31 GIRLS Shot Put
! JH STADIUM:Grace Homan Botkins 40'03.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 RILEY BANKS
WAYNESFIELD-GOSHEN
21'00.00"
2 JORDAN GREEN
WAYNESFIELD-GOSHEN
19'11.50"
3 EMRI SCHOEFFLER
WAYNESFIELD-GOSHEN
19'05.00"
4 KENDALL PEPPLE
WAYNESFIELD-GOSHEN
18'08.25"
5 AUBREY EWING
WAYNESFIELD-GOSHEN
15'00.75"
Event 32 BOYS Shot Put
! JH STADIUM:Joliffe Huber WG 44'10.50"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 MYKAL ELLERBROCK
UPPER SCIOTO VALLEY
32'00.50"
2 NOAH PALMER [597]
NO. BALTIMORE
29'06.50"
3 JAYCE TURNER
WAYNESFIELD-GOSHEN
27'08.50"
4 LAYDEN PORTER
WAYNESFIELD-GOSHEN
26'05.75"
5 DREW MEGGITT
NO. BALTIMORE
23'03.75"
6 BRANDON HELTON
UPPER SCIOTO VALLEY
23'03.50"
7 KOHL ROOD [593]
NO. BALTIMORE
18'02.25"
8 LOGAN SHAWVER
WAYNESFIELD-GOSHEN
16'01.75"
9 JAYDEN DUVERNAY
WAYNESFIELD-GOSHEN
14'05.00"
MACIN PETTRY [559]
NO. BALTIMORE
NM
Event 34 BOYS Pole Vault
! JH STADIUM:Josh Searson WG 11'00.00"
NAME
GR
TEAM
MARK
1 ANDRUE KINDLE
UPPER SCIOTO VALLEY
6'06.00"